','

'); } ?>
آخرین خبرها
خانه / استان فارس / حفظ وصیانت از منابع طبیعی مستلزم مشارکت عمومی

حفظ وصیانت از منابع طبیعی مستلزم مشارکت عمومی

altشیراز/ واحد مرکزی خبر/ اجتماعی
فرماندار مرودشت گفت:برای رسیدن به توسعه پایدار در بخش های مختلف مستلزم حفظ وحراست از عرصه های منابع طبیعی است و این امر نیازمند عزم و مشارکت مردم است.
سید یدالله حسینی در جلسه ستاد مدیریت بحران که با حضور اعضا ودر سالن جلسات فرمانداری با موضوعیت بررسی علل وعوامل آتش سوزی های اخیر در عرصه های منابع طبیعی برگزار گردید ضمن تشکر از واکنش سریع اعضا ستاد درمواجهه با وقوع بحران های احتمالی، برنامه ریزی صحیح را یک اصل ضروری دانست واظهار داشت:بحران منحصر به وقوع حادثه وسوانح خاص وحتی محصور به یک اداره ویاسازمان خاص نیست بلکه شامل مواردی همچون بحران وکمبودآب ،خشکسالی و… نیز شامل می شود.
به گفته وی، جنگلها و مراتع از دید اقتصادی اهمیت فراوان داردکه می تواند در توسعه وآبادانی کشور نقش اساسی وسازنده داشته باشدکه برای جلوگیری از تخریب و نگهداری عرصه های منابع طبیعی نیازمند مشارکت وفرهنگ سازی آحاد مختلف مردم به ویژه ساکنین روستاها می باشد.
حسینی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده برای حفظ، نگهداری و توسعه این جنگل ها به عنوان ثروت ملی اضافه کرد: اجرای طرح صیانت از جنگل ها با تخصیص اعتبارات لازم، ایجاد یگانهای حفاظتی واسقرار آن در منطقه با کمک نیروی انتظامی، پایش هوایی ،تقویت تجهیزات وامکانات وافزایش پرسنل وتوجیه بیشتر ومطلوبتر آنها به به امر حفاظت وصیانت از جنگل ومنابع طبیعی را می توان از جمله اقدامات این اداره در امر نگهداری از جنگل ها برشمرد.
وی با بیان اینکه حفظ منابع طبیعی کشور باید به فرهنگ جمعی تبدیل شود اظهارداشت: این امر فقط در صورت همکاری و هماهنگی مسئولان کشوری، مشارکت مردمی، فعالیت رسانه های ملی و اجرای برنامه های موثر از سوی وزارت آموزش و پرورش امکان پذیر خواهد شد.
رییس کارگروه آب ،کشاورزی ومنابع طیبعی خواستار تشکیل جلسات مشابه در مراکز بخش ها شد وتاکید کرد:برای جلوگیری ومقابله باهرگونه بحران احتمالی واستفاده بهینه از زمان، بخشداران موظفند جلسات مشابه را با محوریت بخشداری ووادارات ونهادهای مرتبط تشکیل ونسبت به مدیریت بحران های احتمالی اقدام نمایند.

خانه

انتشار توسط 8 تم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


4 + = هشت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>